O mnie

Cześć! Mam na imię Agnieszka i witam Was na moim blogu. Pozwólcie, że opowiem Wam trochę o sobie.

Miłośniczka Azji

I to pełną krasą! Z wykształcenia jestem bowiem magistrem studiów azjatyckich. W 2021 roku ukończyłam studia na Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, ale coś czuję, że to nie koniec mojej przygody ze studiowaniem 😀 

Specjalizuję się w sztuce japońskiej, a dokładniej w widocznych w niej wpływach i inspiracjach sztuką amerykańską i europejską. `Obecnie pracuję nad wydaniem mojej pracy magisterskiej, którą poświęciłam zagadnieniom związanym właśnie z tą tematyką. 

Amatorsko interesuję się jednak wieloma innymi zagadnieniami związanymi ze sztuką Azji, stąd ten blog, w którym nie ograniczyłam się jedynie do jednego państwa. Więcej opowiedziałam o tym w zakładce O czym tu przeczytasz.

 

Podróżnik level easy

Bardzo lubię podróżować: zwiedzać nowe miejsca, utożsamiać się z lokalną kulturą, czerpać z historii, sztuki, sposobu bycia innych krajów. Mam sporządzoną listę miejsc, które chciałabym odwiedzić i chyba najwyższy czas zacząć ją realizować (niedługo osiągnie bowiem zbyt duże rozmiary jak na życie jednego człowieka).

Oczywiście na pierwszym miejscu jest Japonia, w której chciałabym pomieszkać trochę dłużej niż przeciętny turysta. 

Dom Pod Czarną Matką Bożą, Praga 2020

Kocia mama

Od niedawna jestem dumną kocią mamą! I jak na prawdziwą kociarę przystało, mogę o swoim mruczku rozprawiać godzinami.

Mój kot Herkules