O czym tu przeczytasz

„Sztuka Wschodu” to bardzo szerokie pojęcie, więc pewnie zastanawiasz się, co dokładnie zawiera mój blog. Prawda jest taka, że zawiera… wszystkiego po trochu!

Wschód?

Mój blog poświęcony został sztuce i kulturze tzw. Dalekiego Wschodu. Pojęcie to stosowane jest w odniesieniu do państw Azji Wschodniej, do których, w wąskim rozumieniu, zalicza się Japonię, Koreę Północną, Koreę Południową, Chińską Republikę Ludowo-Demokratyczną oraz Republikę Chińską (Tajwan). Patrząc szerzej w kategorię tę wpisać można także Mongolię, Birmę, Brunei, Filipiny,  Indonezję, Kambodżę, Laos, Malezję, Singapur oraz Tajlandię.

Na blogu nie będą poruszane tematy związane państwami Bliskiego Wschodu oraz Azji Południowej.

Zakres tematyczny bloga

Jak widać państw jest do wyboru w bród, a każde z nich charakteryzuje się bogatą sztuką. I choć moją specjalizacją jest sztuka japońska, postaram się odpowiednio wyważyć proporcje, tak aby zachować równowagę w podziale tematycznym.

Na moim blogu znajdziesz więc ciekawostki z zakresu malarstwa, rzeźby, rzemiosła artystycznego, architektury i wielu innych. To wszystko okraszone będzie ciekawostkami kulturalnymi oraz recenzjami wystaw i wydarzeń o tematyce dalekowschodniej odbywających się w Polsce.

Co gdy interesuje Cię sztuka tylko jednego kraju? Nie martw się. Treści, które umieszczam na blogu zostały podzielone pomiędzy poszczególne kraje. W ten sposób możesz łatwo odszukać interesujące Cię treści. Na chwilę obecną wyróżnione zostały Japonia, Chiny oraz Korea. Wraz z rozwojem bloga mam zamiar rozszerzyć tematykę bloga na pozostałe państwa Dalekiego Wschodu

Dla kogo piszę

Tak na prawdę dla każdego. Zainteresowanie sztuką Azji nie ma granic, czy to zawodowych czy to wiekowych. Mam nadzieję, że stworzone przeze mnie treści zainspirują Cię do dalszych poszukiwań, już na własną rękę. W razie czego z chęcią ci pomogę, wystarczy napisać.

A teraz nie przedłużając: zapraszam do czytania! Z niecierpliwością czekam na Twoje komentarze.

Agnieszka Gach